| Common Name | Paperwhite Bulbs |
|---|---|
| Family | Amaryllidaceae |
| Bloom Season | Winter |
| Color | White |
| Growing Conditions | Indoor |
| Growth Habit | Upright |
| Life Cycle | Perennial |
| Plant Attributes | Easy to Grow and Maintain |
| Plant Height | 16" - 20" |
| Planting Season | Autumn |
| Use | Decorative |
| Bulb Size | 16 cm Circumference |
Ziva
Paperwhite Bulbs
Ht. 16-20” Clusters of pure white blooms with a strong, sweet fragrance create a clean, classic look indoors. Fast to force and very reliable.
$6.20
| Plant Spacing | 12" |
|---|---|
| Planting Depth | 1” |
| Ships As | Bulbs |
|---|
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.








Reviews
There are no reviews yet